Vsevjednom.cz

DOPRAVA ZDARMA PŘI NÁKUPU NAD 700,- kč. Možnost platby kartou (GO PAY), na dobírku, nebo převodem.

Údržba krbu a kamen

Údržba krbu a kamen

Každý topný systém vyžaduje pravidelnou kontrolu, údržbu a čištění. U moderních zařízení (krbové vložky, kotle) se vždy řiďte návody výrobce pro provoz, v případě individuální stavby kamen dodržujte doporučení jejich zhotovitele. Kontrolujte zejména stav vyzdívky topeniště a těsnění dvířek a otvorů. Praskliny v šamotové vyzdívce topeniště nevyžadují hned jejich výměnu, pokud je jejich pozice v topeništi stabilní. Ale jakmile začnou vypadávat kousky šamotu, musíte je rychle vyměnit.

Dbejte na pravidelné vynášení popela z popelníku nebo topeniště. Je to důležité zejména u krbů, kde plný popelník blokuje přívod dostatečného množství spodního vzduchu do topeniště. Kachlová kamna se v současnosti staví jako bezroštová a při takových kamnech je dno topeniště hlouběji, což umožňuje silnější vrstvu popela. Při takové konstrukci kamen je vrstva popela žádoucí, neboť zvyšuje teplotu v topeništi a umožňuje dodatečné vyhoření i nespálených zbytků v hromadě popela.

Objem zbytkového popela ve dřevě je asi 2%. což znamená, že po spálení 100 kg dřeva v bezroštových kamnech zůstávají na dně přibližně 2 kg popela.


5) Údržba


Sestaveno za podpory:

Sestavil: Juraj Zámkovský

Textová úprava, překlad: Michal Andrle, www.podpalovac.zhoric.cz


Veškeré zde použité texty a fotografie jsou vlastnictvím společnosti Priatelia Zeme CEPA


 

 

Klasické přihlášení

Nemůžete vyplnit toto pole
 

Přihlášení přes sociální sítě

Kontakt

Michal Andrle / Březovice 35 Hořice v Podkrkonoší 508 01
+420 605 859 484
 
 


Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete SOUHLAS s jejich používáním.