Vsevjednom.cz

! Nakupte min. za 950,- kč a máte DOPRAVU ZDARMA ZS PPL. ! 

Jak ušetřit za dřevo

sipka-3

 TIPY PRO VÁS (Související články)

 

Jak ušetřit za dřevo a správně roztopit topeniště podpalovačem z dřevité vlny

pro uživatele kamen, krbů, kotlů a sporáků
 

Od nepaměti lidé vytápěli své domy dřevem. Dřevo bylo nejběžnější a nejlevnější palivo, zejména pro domácnosti na venkově. A přestože mnohé z nich nahradily na přelomu století stará kamna a kotle na dřevo za pohodlnější a dotované plynové nebo elektrické topné systémy, v posledních letech se znovu vrací ke dřevu.

 

Tento vývoj se dal očekávat - rostoucí ceny dovážených paliv a energie a stále horší ekonomická situace nutí lidi snižovat provozní náklady. Topení dřevem je levné, i když méně pohodlné ve srovnání s plynem nebo elektřinou. Ale většina lidí, kteří topí dřevem, by mohla dosáhnout stejnou tepelnou pohodu s mnohem menší spotřebou dřeva, a tím i výrazně menšími náklady, časem a prací spojenou s přípravou paliva a celým topením.

Ve stejných domech, kde žijí (bez zateplování a výměny oken nebo dveří) a se stejnými kotli a kamny.
Chce to ale znát základní pravidla správného topení. Většina sedláků, jejichž topení je již tradičně jejich každodenní povinností, by bez váhání zvedlo ruku na otázku, kdo umí správně topit. Zadehtované komíny a topeniště, a zejména obrovské úložné prostory palivového dřeva u většiny rodinných domů svědčí o opaku.

Palivové dřevo bylo až donedávna dostupné všem, kteří ho potřebovali. Lidé nebyli finančně nuceni uvažovat o jeho účinném spalování a při topení postupovali intuitivně - vždy, když plamen v kamnech slábl, přikládali. A tak, i když se v domech topilo dřevem po mnoho generací, většina lidí se nenaučila správně topit.

drevo-na-topeni
 


Sestaveno za podpory:

Sestavil: priatele-zeme-cepaJuraj Zamkovský

Textová úprava, překlad: Michal Andrle

www.podpalovac.eu


Veškeré zde použité texty a fotografie jsou vlastnictvím společnosti Priatelia Zeme CEPA 

Nabízíme:

kose-na-drevo-krbove-naradi cistic-krbovy-skel-kominuzapalky-zapalovace-sirkydarkove-krabicky-podpalovacevonne-svicky-ve-sklepodpalovac-podpalovace-drevite

 
  • Řadit dle:
  • 21 položek celkem

Stránka 1/2

Další produkty