Vsevjednom.cz

! DOPRAVA za 0,- kč do výdejních míst PPL při nákupu nad 950kč ! 

Výběr palivového dřeva

sipka-3

 TIPY PRO VÁS (Související články)

 

Výběr palivového dřeva

stipane-palivove-drevo-na-topeniPNejprve je třeba vzít v potaz možnosti skladování - jak velký prostor a jak dobře větraný máme k dispozici pro uskladnění dřeva. Pokud máme málo místa, hodí se buk nebo jasan, ale prostor musí být dobře větraný a zároveň chráněný před deštěm. Pokud máme místa hodně nebo dřevo budeme skladovat ve sklepě, či pod plachtou, vhodný je dub.

Ke zjištění množství palivového dřeva, které budeme na zimu potřebovat, musíme rozlišit, jestli budeme pouze přitápět nebo topit výhradně dřevem. U topení výhradně dřevem můžeme spočítat množství potřebného dřeva podle předchozí spotřeby plynu při přechodu z vytápění plynem nebo u novostaveb dle energetického štítku. Zemní plyn má výhřevnost 10,5 kWh/m3 = 37,8 MJ/m3. Palivové dřevo pak obecně 4,2 kWh/kg = 15,12 MJ/kg. Zjednodušení tedy 1m3 plynu nahradí 2,5kg palivového dřeva. Nesmíme zapomenout odečíst spotřebu plynu na ohřev vody, kterou nejlépe zjistíme dle spotřeby plynu v letních měsících. V případě novostavby je na energetickém štítku uvedena přímo energetická náročnost domu v MJ nebo kWh. Platí že 1kWh = 3,6 MJ. 


Když zjistíme, kolik kg dřeva potřebujeme, dle váhových tabulek pro jednotlivé dřeviny si jednoduše spočítáme objem. U přitápění dřevem je určování složité, odvíjí se hlavně od toho, jak mocpalivove-drevo-na-topeni-a budeme přitápět, resp. jak velkou část tepla získáme ze dřeva a jak velkou část z jiných zdrojů. V tomto případě je nejlepší si vytvořit vlastní zkušenost, zkrátka vyzkoušet si to.
Dřeva můžeme na první sezónu objednat více, pokud zbude, do další zimy bude ještě výhřevnější. Pokud máme dostatek místa, doporučujeme skladovat dřevo na 2 celé sezóny dopředu.
Váhy dřeva v  tabulce níže jsou uvedeny pro plnometry. Váhu pro Sypané dřevo (volně ložené nebo také PRMS) získáte vydělením váhy koeficientem 2,3. Pro skládané je třeba vynásobit váhu koeficientem 1,4.

  

tronio-reb-logo1Nejvhodnějším palivovým dřevem je tvrdé a suché dřevo, které můžete nakoupit u našeho partnera vždy výhradně suché s 11-20% vlhkosti.

Každá dodávka suchého dřeva TRONIO  REB je rozdělena na menších standardizovaných ručně balených „balíčků“, se kterými se po rozbalení může snadno manipulovat.

( balíčky můžete nosit  jako „tašku za ucho“ )

Čerstvé palivové dřevo má vlhkost (podle druhu dřeva a termínu kácení) 45% až 60%. Rok staré dřevo má vlhkost kolem 30% a teprve v druhém roce "skladování pod střechou" klesá vlhkost dřeva pod 20% a splňuje tak parametry předepsané výrobci krbů a krbových kamen. Při vyšší vlhkosti se při spalování tvoří dehet, zanáší se komín i samotný krb, vlhké dřevo má nižší výhřevnost, více kouří, atd.

BUKOVÝ balíček

palivove-drevo-na-topeni-suche-buk

Bukové palivové dřevo  je vhodné do krbových vložek, krbových kamen, sporáků a kotlů na tuhá paliva. Hoří pomalým, dlouhým a zářivým plamenem. Obsah třísloviny buku vydáva její charakteristickou vůni. Kůra buku je oproti ostatním dřevinám poměrně tenká a zůstává trvale hladká. Barva u mladého buku je šedohnědá a později se mění až na bílošedou. Bukové dřevo je světlé barvy s nádechem do žluta a nemá barevně odlišené jádro. Díky tenké kůře je ze skladování bukových polínek minimum nepořádku.

Výhřevnost při 25% vlhkosti: 2030 kWh/1 PRMR

Objemová hmotnost suchého dřeva: 570 - 650kg/m³

objednavka-paliva 


 DUBOVÝ balíček

palivove-drevo-na-topeni-suche-dubDubové palivové dřevo je vhodné do krbových vložek, krbových kamen, sporáků a kotlů na tuhá paliva.Dubové dřevo hoří dlouhým plamenem s jasnými uhlíky.  Původně hladká, tenká kůra dubu se po 30. roce mění na silnou, podélně rozpraskanou s hnědošedým nádechem.  Dřevo dubu obsahuje více suků, hůře se štípe a polínka tak často nemají pravidelný tvar (jako má např. buk). Silná kůra dubu se při manipulaci často odlamuje, proto je potřeba při skladování dubu počítat i s určitým nepořádkem.

Výhřevnost při 25% vlhkosti: 2074 kWh/1 PRMR

Objemová hmotnost suchého dřeva: 660 - 710kg/m

 

objednavka-paliva

 


 BŘEZOVÝ balíček

palivove-drevo-na-topeni-suche-briza

Březové palivové dřevo je vhodné do krbových vložek, krbových kamen, sporáků a kotlů na tuhá paliva, neboť nevystřeluje žhavé uhlíky. Hoří jasným plamenem, má výbornou výhřevnost a nepraská. Obsahuje éterický olej, který provoní váš domov příjemnou jemnou vůní. Břízu se pozná podle charakteristické bílé kůry. Dřevo má bílošedý někdy i narůžovělý nádech bez barevně odlišeného jádra.

Bříza se velmi dobře štípe, má proto velmi pravidelná polínka.

Výhřevnost při 25% vlhkosti: 1969 kWh/1 PRMR

Objemová hmotnost suchého dřeva: 590 – 600 kg/m³

 

objednavka-paliva

 


JASANOVÝ balíček

palivove-drevo-na-topeni-suche-jasanDřevo jasanu je vhodné do krbů a kamen. Lehce se zapaluje a hoří jasným plamenem. Kůra je u mladého stromu hladká, našedlá. Stárnutím se rozděluje do políček a mění se ve vrásčitou. Dřevo je lehce narůžovělé s výrazným hnědým jádrem. Vytváří se tak jedinečná barevná kombinace, kterou u jiného tvrdého dřeva nenajdeme. Jasan se také velmi dobře štípe, má proto velmi pravidelná polínka.

Jasanové dřevo je ideální volba jak z estetického hlediska tak i z hlediska palivových vlastností dřeva.

Výhřevnost při 25% vlhkosti: 2065 kWh/1 PRMR

Objemová hmotnost suchého dřeva: 620 - 670kg/m³

 

 

objednavka-paliva

 


HABROVÝ balíček

palivove-drevo-na-topeni-suche-habrDřevo habru má výbornou výhřevnost a vydrží hořet ze všech dřevin nejdéle.

Hořením poskytuje krásnou podívanou blýskajících uhlíků a dlouhotrvajícího plamene. Kůra habru je hladká, tmavě šedá s charakteristickou kresbou. Dřevo je světlé, bez barevného jádra.

Hůře se štípe, proto polínka nemají úplně pravidelný tvar.

Výhřevnost při 25% vlhkosti: 2050 kWh/1PRMR

Objemová hmotnost suchého dřeva: 720 - 770kg/m³

 

objednavka-paliva

 

 


 

Dřevem TRONIO REB je možné ihned po dodání topit! Nemusí se 2 roky vysoušet někde v kůlně. Balení jsou šitá na míru zákazníkům, kteří nemají prostor na skladování většího množství dřeva nebo nemají možnost jeho následného zpracování (např. štípání). Malá balení je možno dodat i tam, kde závoz většího množství dřeva není možný. Např. do bytů, do centra města, apod. Zákazník nemusí nikam jezdit, nic organizovat, nic převážet, nic řezat, nic štípat, nic přeskládávat. Stačí si jen vybrat požadovanou velikost balení a druh(y) dřeva a jednoduše objednat.
 

Celý proces výroby palivového dřeva (řezání, štípání, čištění vzduchem, sušení, selekce, vypalování loga, balení) zahrnuje mnoho manuálních pracovních operací. Každé polínko projde min. 10x rukama našich pracovníků. Jen tak lze zaručit špičkovou kvalitu. Tato ruční práce se musí nutně projevit v ceně. Přesto naši zákazníci upřednostňují kvalitu dřeva a dokonalý servis před tzv. „nejnižší cenou“, u které ale nikdy nevíte, co Vám přijede (nebo pro co si budete muset sami přijet).

Za špičkovou kvalitu dřeva ručíme. Proto je každé námi dodávané polínko označeno logem (vzpínající se černý hřebec se zkratkou jména TR) jako pečetí kvality! Tato pečeť kvality je ručně vyžehnuta do polínka garantuje, že dřevo splňuje nejvyšší možné parametry. Bude tedy nejen dobře hořet, ale i dobře vypadat vedle Vašeho krbu nebo kamen.

Prodej palivového dřeva, dříví, dřevěné brikety ve Vašem okrese

najděte si svého prodejce u kterého nakoupíte palivové dřevo.

! Pokud nebude odkaz ve Vašem okrese funkční, tak se předem omlouváme - hledáme pro Vás vhodného prodejce  !!

 

Prodejci palivového dřeva, dřevěné brikety - Mapa českých okresů

 

Pokud hledáte prodejce, palivového dřeva, dřevěných briket.. začněte výběrem okresu České republiky podle mapy, nebo odkazů níže.

 

BenešovBeroun | Blansko| Brno-městoBrno-venkovBruntálBřeclavČeská LípaČeské BudějoviceČeský KrumlovDěčínDomažliceFrýdek-MístekHavlíčkův BrodHodonínHradec KrálovéChebChomutovChrudimJablonec nad NisouJeseníkJičínJihlavaJindřichův HradecKarlovy VaryKarvináKladnoKlatovyKolínKroměřížKutná HoraLiberecLitoměřiceLounyMělníkMladá BoleslavMostNáchodNový JičínNymburkOlomoucOpavaOstrava-městoPardubicePelhřimovPísekPlzeň-jihPlzeň-městoPlzeň-severPraha-východPraha-západPrachaticeProstějovPřerovPříbramRakovníkRokycanyRychnov n. KněžnouSemilySokolovStrakoniceSvitavyŠumperkTáborTachovTepliceTrutnovTřebíčUherské HradištěÚstí nad LabemÚstí nad OrlicíVsetínVyškovZlínZnojmoŽďár nad Sázavou

  


Cena

344235
1344235
Podpalovac krabicka podpalovace
od 34 Kč

Podpalovač z dřevité vlny v krabičce s možností balení po 10 - 40ks. Vyberte si množství dle libosti.

Kód: KP/10
krbove zapalky sirky solo safety match 90
40 Kč

Stylové Retro zápalky 90mm dlouhé v balení po 45ks

Kód: ZED45
ruze vonna svicka ve skle
od 90 Kč

Parafínová vonná svíčka ve skle s vůní růže

Kód: RUZE/130
Vonná svíčka ve skle levandule
od 90 Kč

Vonná svíčka ve skle levandule

Kód: LEVADULE/130
podpalovac z drevite vlny ekologicky
110 Kč

Podpalovače v papírové tašce po 50ks. 

Kód: T50
zapalky krbove sirky solo safety match 170
110 Kč

Stylové Retro zápalky 170mm dlouhé v balení po 100ks

Kód: KR100
cistic krbovych skel
170 Kč

560g čistič krbových skel Smart cleaners

Kód: CS
podpalovac z drevite vlny 100ks ZiP
210 Kč

Podpalovače v ZIP sáčku po 100ks 

Kód: 100
podpalovac 1kg
220 Kč

Podpalovače na váhu. Vyberte si váhu podpalovačů dle Vaší potřeby - prodej již od 1kg, které obsahuje cca 80-95ks.

Kód: 1KG
cz svicka ve skle vanilka vonna
260 Kč

Svíčka ve skle s vůní vanilky co rozpálí Váš domov a Vaše líčka

Kód: VANILKA/380
Podpalovače - dřevěná krabička 36ks
300 Kč

Dárková dřevěná krabička s 36ks podpalovačů vhodná jako dárek k narozeninám, svátku, výročí, svatbě....

Kód: KRAB36
Podpalovače - plechová krabička
300 Kč

Obdelníková dóza s nasazovacím víkem vyrobena z pocinovaného plechu s obsahem 50ks podpalovačů..

Kód: P50
kozena kozene rukavice pro krby kamna
490 Kč

Kožená rukavice pro krby, kamna, sporáky - vhodná pro praváka i leváka.

Exkluzivní tepelně odolná rukavice vyrobená z černé hovězí kůže s pěnovou/ fleecovou podšívkou.

Kód: 266
Podpalovače 245ks v papírovém pytli
515 Kč

Podpalovače 245ks balené v menším praktickém papírovém pytli.

Kód: 245
cistici poleno spalek pro cisteni kominu
590 Kč

 Poleno - čistící špalek pro Váš komín na cca 10kW - 1,3kg

Kód: CP
derek pro muze zenu k narozeninam svatku vanocum darky
616 Kč

Dárkové balení podpalovačů, čističe na sklo a zápalek za výhodnou cenu v setu.

Dárek pro ženy, muže k narozeninám, svátku, vánocům

Kód: DAREK
darkovy dreveny box fire s vikem
od 850 Kč

Fire Box podpalovač (dřevěná krabička) pro majitele krbů, kamen sporáků s víkem.

Kód: VARIANTA 1
podpalovace z drevite vlny postovne zdarma
ZDARMAZDARMA
990 Kč

6sm podpalovače z dřevité vlny v papírovém pytli po 500ks s dopravou ZDARMA.

Kód: 500
podpalovace ze dreva 745ks
1 415 Kč

745 ks podpalovačů vhodné pro každodenní podpalování.

Cenově a kusově nejvýhodnější balení vhodné do každé domácnosti.

Kód: 745
podpalovace mega pack 1000 ks
ZDARMAZDARMA
1 900 Kč

Mega pack 1000 - balení podpalovačů

Kód: 1000
Nahoru
Další produkty
21 položek celkem
Zpět do obchodu